Hakkımızda

Orthopoint, kas iskelet sistemi rahatsızkıları  tedavisinde bölgemizdeki ihtiyaca cevap vermek, hasta konforunu ve tedavi etkinliğini en etkin şekilde sağlamak, dünyadaki gelişmiş örnekleriyle aynı seviyedeki sporcu sağlığı programlarını ülkemizin amatör, profesyonel sporcuları ve benzer sakatlıkları yaşayan herkese sunmak amacıyla hizmet vermektedir.

Kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde ortopedi , fizik tedavi ve klinik pilatesin  devamlılığının ve ekip çalışmasının önemli olmasından dolayı Op.Dr.Muammer Kocatürk,Uzm.Fzt .Gazmend Rahova ve Uzm.Fzt.Barış Zorbozan’ın girişimleri ile kurulan  ve ülkemizin ortopedi alanından referans isimleri olan Prof.Dr.Sefa Müezzinoğlu,Prof.Dr.Ahmet Yılmaz Şarlak,Prof.Dr.Levent Buluç’un katılımları ile güçlenen yapıya sahibiz.

Sporcu-egzersiz psikolojisi ve kaygı bozkuluğu konusunda Prof.Dr.Hakan Kolayiş kliniğimize destek vermektedir.

Tedaviniz ortopedinin alt dallarında uzmanlaşmış bir ekip tarafından, bilimselliği kanıtlanmış yöntemlerle yapılır.

Ortopedi ve Travmatoloji, çok geniş bir hastalık yelpazesindeki hastaların tedavisi ile ilgilenir. Tıbbın en hızlı değişen branşlarından birisi olan ortopedide, bir hekimin bütün alanlardaki yenilikleri takip etmesi ve tedavisinde yetkinleşmesi mümkün değildir. Artroskopi ve Spor Yaralanmaları, Artroplasti (Eklem protezleri), Omurga Cerrahisi, Travmatoloji (Kırıklar ve yumuşak doku yaralanmaları), Ayak Cerrahisi, Çocuk Ortopedisi, Ortopedik Onkoloji (Kanser Cerrahisi), El ve mikrocerrahi gibi farklı alanlarda yetkinleşmiş hekimler tarafından tedaviniz gerçekleştirilir

Tedaviniz, fizik tedavi için uygun görülmüş rahatsızlıklar, alanında uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından bilimselliği kanıtlanmış yöntemlerle yapılır.

Fizik tedavi süreciniz, klasik fizik tedaviden farklı olarak dünyada kabul görmüş yöntemlerle uzman fizyoterapistler tarafından yapılır. Sporcu Sağlığı ve Rehabilitasyonu, Ortopedi Rehabilitasyonu, Omurga Rahatsızlıkları ve Lenfödem Tedavisi gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilir.

 

Tedaviniz bir ekip tarafından planlanır ve yürütülür.

Tedavi süreci ortopedi ve travmatoloji uzmanı, uzman fizyoterapist, pilates eğitmeni,psikolog tarafından aynı çatı altında planlanır ve tedavi sonuna kadar takip edilir.

TOP